HABERLER

Seyahatte Akıllı Alışveriş İçin 6 Tüyo

2019-08-29 | 167 defa gösterildi

Seyahatte Akıllı Alışveriş İçin 6 Tüyo

 

Önümüzdeki günlerde bir yurtdışı seyahati planlıyorsanız şurası kesin; tatilinizin bir bölümünü illa ki alışverişe ayıracaksınız. İşte, tam olarak o bölüm için size bazı önerilerimiz var. Alışveriş keyfinizi ikiye katlamak istiyorsanız, uygulaması pratik, ‘akıllı alışveriş’ tüyolarına buyurun.

1. Vitrinden önce internete bakın. Uçuştan önceki birkaç gününüzü gideceğiniz şehirdeki yerel mağazaları keşfetmeye ayırın. Emin olun, hem mağazalar, hem ürünler, hem de fiyatlar hakkında tahmininizden de fazla şey öğreneceksiniz.

2. Otelde kalıyorsanız danışmadaki görevliden yardım isteyin. Bölge halkından biri olarak -ve sık sık bu soruyla karşılaştığı için- muhtemelen çevredeki mağazalara hakimdir. Sizi güvenilir satıcılara yönlendirebilir.

3. Mücevher ve elektronik gibi pahalı parçalar için ürünün orijinal olduğunu belgeleyen bir sertifika verildiğinden emin olun ve alışverişinizi kredi kartıyla yapın.

1466768560_Shopping_Fest_Ritz_Carlton_Istanbul2

4. İndirimleri takip edin. Örneğin Londra’da yaz indirim sezonu Haziran’ın üçüncü haftasında, Paris’te Haziran sonunda, Milano’da ise Temmuz’un ilk haftasından sonra başlıyor. Bu arada İstanbul Shopping Fest alışveriş festivalinin de 1-31 Temmuz tarihleri arasında olduğunu ekleyelim.

5. Eğer seyahatiniz indirimlere denk gelmiyorsa, vintage mağazalarını ve bitpazarlarını gezin. Ünlü markalara ait az kullanılmış, hatta şansınız varsa hiç kullanılmamış parçaları uygun fiyatlara buralarda bulabilirsiniz. Ayrıca evinize iyi bir hediye ya da hatırayla dönmek istiyorsanız, bölgeye özgü yerel ürünlere göz atmayı da unutmayın.

6. Bir ürüne değerinden fazlasını ödemek istemiyorsanız turistik bölgelerden alışveriş yapmayın.


Diğer Haberler