HABERLER

Alışveriş için dünyanın en iyi 20 şehri

2019-09-04 | 169 defa gösterildi

Alışveriş için dünyanın en iyi 20 şehri

Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek herkesin kulağına çekici gelse de birçok kişinin sadece alışveriş yapmak için şehirden şehre gezdiğini unutmamak lazım. İlk hedefiniz alışveriş olmasa dahi bu şehirlerden satın alıp anı olarak çantanıza atacağınız, sevdiklerinizle paylaşacağınız birçok şey bulmak mümkün. İşte alışveriş denince akla ilk gelen dünyaca ünlü yerler…

Dünyanın en iyi ve en çeşitli güzellik ürünlerini arıyorsanız, güzelliğin başkenti olarak bilinen Seul'e kesinlikle bir seyahat ayarlamalısınız.

Özel terzileri ile ünlü olan bu antik liman kentinde aşırı derecede uygun fiyatlara kıyafet satın almanız mümkün. Yurt dışına seyahat eden birçok kişi için genellikle özel dikim kıyafet, gelinlik gibi parçaları bulmak zor olsa da Hoi An’da bu konuda herhangi bir zorluk yaşamayacağınız kesin.

Las Vegas genellikle kumar ve muhteşem gece performanslarıyla öne çıksa da alışveriş için de bir cennet sayılabilir. Birçok yere yürüme mesafesinde bulunan Tiffany & Co ve Louis Vuittons gibi mağazalar sayesinde lüks ve sade bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bangkok, ipek kumaşlardan güzel kokulu çiçeklere ve egzotik evcil hayvanlara kadar her şeyi satan pazarlarıyla biliniyor. Siz de Bangkok gezinizde bu pazarlara uğrayarak birkaç parça satın alabilirsiniz.

Eğer yolunuz Los Angeles’a düşerse, Rodeo Drive'da ünlü tasarımcıların mağazalarını, Silverlake'de özel butikleri, Valley'de mücevher satan mağazaları bulabilirsiniz.

En iyi el yapımı İtalyan deri ürünlerini, Fendi mağazasına da ev sahipliği yapan Roma'dan satın alabilirsiniz.

Santa Fe, özellikle el yapımı Kızılderili takıları (özellikle gümüş ve turkuaz kreasyonlar) ile öne çıkıyor. Eğer bir gün yolunuz Santa Fe’ye düşerse buradaki aksesuarlardan satın almayı sakın unutmayın!

Geniş antika dükkanları ve benzersiz atölyeleri ile bilinen Charleston'da en iyi alışveriş deneyimini yaşamak için King Street'e gitmenizi öneriyoruz.

Genellikle herkes Aspen’e kayak yapmaya gitse de burası aynı zamanda alışveriş yapmak için dünyadaki en iyi yerlerden biri.

Şikago'da aklınıza gelen her şeyin alışverişini yapabilirsiniz, ancak Windy City'nin etkileyici plak mağazalarına uğramayı unutmayın

Londra’da uğramanız gereken yerler arasında Portobello Yolu'ndaki bağbozumu pazarları ve Maltby Street Market'teki mağazalar yer alıyor.

Sanat, bu sömürge kentinin alışveriş konusunda da kalbinde yer alıyor. İşlemeli bluzlar, dokuma şallar ve kalay işçiliği için valizinizde yer açın.

Dünyanın önde gelen moda başkentlerinden biri olarak kabul edilen Milano, yerel halkın da alışveriş yapmayı sevdiği bir yer olarak karşımıza çıkıyor. İlk alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul edilen Galleria Vittorio Emanuele'ye kesinlikle uğramalısınız.

Alışveriş konusunda hem Milan hem de Roma'nın önüne geçen bu İtalyan şehri, zanaatkarları ile biliniyor. Parfümeri ve kuyumcular da özellikle burada konumlanmış durumda.

Singapur'da sokak yemeklerinden çok daha fazlası var. Eğer alışveriş yapmak istiyorsanız, bu şehirde yerel tasarımcıların mağazalarını ve birbirinden renkli butikleri keşfedebilirsiniz.

Her yerde bulunması zor aksesuarlar için Hong Kong’da Queen’s Road Central’a uğrayın. Kendiniz ya da sevdikleriniz için hediye almayı düşünüyorsanız Stanley Market ve Ladies Market'i de bir kenara not almalısınız.

Fransa’nın en önemli şehri Paris’in alışveriş için ne kadar büyük bir cennet olduğunu söylemeye gerek yok!

Tsukiji Balık Pazarı’ndan Yanaka Ginza alışveriş caddesindeki üst düzey tasarımcı mağazalarına kadar Tokyo'da alışveriş, şehrin mimarisi kadar farklı.

New York City, alışveriş tutkunlarını asla hayal kırıklığına uğratmayacak bir şehir. Birçok farklı tasarımcının ürünleri, bir benzeri daha olmayan butikler ve dünyaca ünlü markaların hepsi bu şehirde sizi bekliyor.

 

 


Diğer Haberler