HABERLER

İzmir nerede alışveriş yapılır ve ne alınır

2019-09-19 | 139 defa gösterildi

İzmir alışveriş rehberi

nerede alışveriş yapılır ve ne alınır

İzmir tüm alışveriş tutkunları için adeta bir cennet. Moda, ayakkabı, aksesuar, ev aletleri veya yöresel ürünler satılan çok sayıda mağaza mevcut. Lüks butiklerden antikacılara, yerel zanaatkarlardan sokak satıcılarına kadar her seçeneği bulabilirsiniz.

Lüks markaları tercih ediyorsanız, Bornova'daki büyük alışveriş merkezleri tam size göre. Bu AVM'lerde restoranlar, dinlenme tesisleri ve eğlence mekanları da var. Çarşı ve pazarlarda ummadığınız ürünleri bulabilirsiniz. Pazarlığı elden bırakmayın. Bölgedeki en hesaplı ve en iyi ürünler sizi bekliyor. Kemeraltı Çarşısı adeta İzmir'in kalbinin attığı yer. Şehre yakın tatil merkezlerinde de mükemmel alışveriş olanakları söz konusu.

 

Kemeraltı

İzmir'in tarihi Kemeraltı çarşısında yolunuzu kaybedebilirsiniz. Bu çarşı bölgenin en canlı ve hareketli yeri. Tezgahlara göz atıp şehirdeki en hesaplı ürünleri keşfederken zamanın nasıl akıp gittiğini anlayamayacaksınız. Giysi ve takı alırken pazarlık yapmayı ihmal etmeyin. Konak Meydanından Anafartalar Caddesine doğru giderseniz pek çok mağaza göreceksiniz. Antika ve çömlek veya halı el yapımı ürünler için Kızlarağası Han doğru adres. Bu han adeta İstanbul'daki Kapalıçarşının küçük bir örneği gibi.

Alsancak

Çarşının hareketliliği size göre değilse, İzmir'in nezih semtlerinden Alsancak'ta keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Lüks elbise ve marka ürün alışverişi için bu semt ideal. Alsancak sokaklarında lüks markaları ve alışveriş merkezlerini hemen fark edeceksiniz. Mango, Zara ve Guess gibi mağazalar geç saatlere kadar açık. Evlilik çanları mı çalınıyor? Alsancak peri masallarını hatırlatan bir gelinlik alışverişi için de uygun. Ayrıca yerli veya Amerikan malları satan özel mağazalar bile bulabilirsiniz.

 

Bornova

İzmir'in en büyük iki alışveriş merkezi olan Forum Bornova ve Park Bornova bu semtte. Forum Bornova ev ürünleri, eğlence ve dinlenme olanaklarıyla öne çıkıyor. İzmir'in en büyük outlet center'ı olan Park Bornova'da sinemalar, bovling salonları ve eğlence merkezi var. Bu AVM'de yerli ve yabancı markaları uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Çarşamba ve Pazar günleri kurulan pazarlara da bir uğrayın. Taze sebze, meyve, giysi, mutfak eşyaları ve el yapımı ürünler almak için ideal mekanlar.

 

Agora Alışveriş Merkezi

Agora AVM alışveriş tutkunları için adeta bir cennet. 29.400 m2 kapalı alanı ve 89.000 m2 açık alanıyla burası İzmir'deki en büyük alışveriş merkezi. 178 yerli ve yabancı mağazanın yer aldığı Agora AVM'de giyimden aksesuara, kozmetikten ev eşyalarına, tekstilden, müziğe, kitaptan, elektronik ürünlerine, filmlerden oyuncaklara kadar her şeyi bulabilirsiniz. Alışverişten yorgun düşünce Türk ve dünya mutfağından örnekler sunan restoranlarda yemek keyfi bambaşka. Bu AVM çocuklu aileler için de uygun. Çocuklar için özel bir eğlence bölümü var.

 

İzmir'de alışveriş ipuçları

Pazarlık alışverişin ayrılmaz parçası. Pazarlıksız alışveriş yapmayın. Benzersiz hediyelik eşyalar arıyorsanız, İzmir'in el yapımı çömlekleri, çinileri ve halıları tam aradığınız şeyler. İzmir modasına uygun giysiler için Karşıyaka Çarşıya uğramayı unutmayın. İzmir genel olarak güvenli bir şehir olsa da özellikle Çarşı gibi kalabalık yerlerde yankesicilere karşı dikkatli olmak lazım.

 


Diğer Haberler