HABERLER

2017’nin online alışveriş alışkanlıkları

2019-09-25 | 144 defa gösterildi

Bir perakende teknoloji mağazası 2017’de tüketicilerinin online alışveriş alışkanlıkları nı analiz etti. Verilere göre mobil trafiği bir önceki yıla göre yüzde 22 oranında artarken, mobil satış oranı yüzde 45 artış gösterdi.

2017’de online alışveriş alışkanlıkları na göre erkeklerin yüzde 70’lik bir oranla kadın tüketicilerden daha fazla alışveriş yaptığını ortaya koyuldu. En çok alışveriş yapan yaş grubu ise 25 – 34 yaş arası tüketicilerden oluşuyor.

 

 

2018 yılında, e-ticaret kanalına yaptıkların yatırımın artacağını belirten İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Çok kanallı yapımızla müşterilerimize diledikleri zaman istedikleri noktadan alışveriş olanağı sunuyoruz. Bu yapıyı daha da güçlendirmeye odaklandık ve önümüzdeki dönemde de cepten, webden, uygulamadan, ve çağrı merkezimizden  ulaşılabilen satış kanallarımızda  tüketicilerimize uçtan uca kesintisiz bir deneyim yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

En çok satılan ürün sıralamasında akıllı telefonlar yine zirvede

 

Sonuçlar, 2017’de hem mağazalarıda hem de online satış kanalında, tüketicilerin yine en fazla akıllı telefona rağbet gösterdiğini ortaya koyuyor.

 

 

Kadınlar en çok akıllı telefon ve küçük ev aletlerine ilgi gösteriyor

 

Erkeklerin en çok tercih ettiği ürün kategorilerinde; akıllı telefon, bilgisayarTV ve ses sistemleri, ev aletleri ve beyaz eşya yer alıyor.

 

Kadınlarda ise sıralamayı; akıllı telefon, küçük ev aletleri, bilgisayar, beyaz eşya, TV ve ses sistemleri, kişisel bakım, spor-oyun-hobi, fotoğraf makineleri ve kamera oluşturuyor.


Diğer Haberler