HABERLER

Azerbaycan Alışveriş

2019-09-26 | 334 defa gösterildi

Azerbaycan Alışveriş

Azerbaycan Alışveriş, Azerbaycan’da zengin kesiminde yoksul kesiminde alışveriş yaptığı yerler aynıdır. Çünkü az alışveriş merkezi olmasına rağmen sahte eşyalar gelmez ve her türden mağazalar vardır. En büyük alışveriş merkezi Targovi Bulvarı’dır. Araç girişine kapalı olan bu yerde insanlar yürüyerek dinlenerek geziyorlar. Targovi Rusça “ticari” anlamına gelmektedir. Bu alışveriş merkezinde her mutfaktan yiyecek bulmanız mümkündür.Bir başka alışveriş merkezi Park Bulvar’dır. İlk alışveriş merkezi olan Park Bulvar, altı kattan oluşmakta, Doğu ve Batı’nın modern mimari sanatının tüm mimari özelliklerine sahiptir.

Mağaza Ve Kafeler

Beş yüz elli arabanın park edebileceği alan vardır. Doksan dokuz mağaza, bin iki yüz yedi metrekarelik süpermarket, altı salonlu sinema, planetaryum ve 3D sinema, “Happy Land” çocuk eğlence alanı, VIP restoranı, bowling salonları ve gıda kortu içermektedir. Birinci ve ikinci katlarda lüks mağazalar ve kafeler bulunmaktadır. Restoranlarında Türk, Rus, İtalyan, Çin, Meksika ve Azeri mutfağı sunulmaktadır. Başlıca mağazalar olmak üzere, Adidas, Nike, Benetton, Debenhams, Mango ve Jack&Jones bulunmaktadır.

Bunun yanında birçok online alışveriş sitesi bulunmaktır. Birçok ülkeden de Azerbaycan’a internet üzerinden siparişler gitmektedir. Azerbaycan’da gelişmiş olarak bilinen ve aynı zamanda başkent olan Bakü’de iki tane alışveriş merkezi vardır. Kapladıkları alanlar büyük olduğundan birçok mağazayı içinde barındırır. Azerbaycan’da yaşayan insanlar böylelikle maddi açıdan sınıfa tabi tutulmazlar. Kalite ne kadar artarsa fiyatta o kadar artar ama yine de gittikleri alışveriş merkezleri aynıdır.

Alışveriş / Ne Alınır

 

Azerbaycan el sanatları gibi hediyelik eşyalar almak isterseniz Eski Şehir’de Çeşme Meydanı’nda yer alan Nizami Caddesi'ne uğramalısınız. Burası özellikle Azeri halı ve kilimleri ile ünlü.Şehrin semt pazarları da ünlüdür. “Baki Takhil Bazar”, “Sharg Bazar”, “Taza Bazar”, “Yashil Bazar “ve “8 Km Bazar” sebze, baharat gibi ürünler bulabileceğiniz yerler.Şehir merkezinde birçok ünlü markanın mağazasını rahatlıkla bulabilirsiniz. Targovi Bulvarı alışveriş yapabileceğiniz mağazaların olduğu bir bölge. Alışveriş merkezine gitmek isterseniz “Park Bulvar Mall” ve “28 Mall” önerilen yerler arasında yer alıyor

Diğer Haberler