HABERLER

Avrupa nın meşhur bit pazarları

2019-11-19 | 151 defa gösterildi

 

AVRUPA’NIN MEŞHUR BİT PAZARLARI

 
 
 

Seyahatlerin vazgeçilmezleri arasında alışveriş yapmak geliyor. Alışverişin vazgeçilmezi de en uygun fiyata en kalitelisini bulmak.  Avrupa, plajları, gece kulüpleri, müzeleri, doğal parklarının yanında bit pazarları ile de turistleri kendisine çekmektedir. Paris, Londra, Münih, Lizbon ve diğer büyük Avrupa şehirlerinde yaşayanlar ve gezginler, her zaman lüks mağazaların lüks markalarına itibar etmiyor. Bazen de dünyaca ünlü markalardan daha sevimli ürünleri, bu tarz bit pazarlarından bulabiliyorlar. Biz de Avrupa’da gezilecek en iyi bit pazarlarını bir araya getirdik. İşte, Avrupa’da meşhur bit pazarları şöyle:

Portobello Road, Londra

yoldasin-ingiltere-londra-bit-pazari-portobello-road-market

Dünyanın en büyük antika pazarına hoşgeldiniz. 1200’e yakın satıcının bulunduğu pazarda, aklınıza gelen gelmeyen her türde ikinci el eşyayı bulabilirsiniz. Londra’nın en sevilen bit pazarına, Avrupa başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinden insan keşfe geliyor. Eşsiz koleksiyonları, tarihi paraları, orijinal plakları ve daha birçok arşivlik belgeyi Portobello Road Market’ten satın alabilirsiniz. Londra’daki bit pazarı her gün her saatte açık olmuyor.
Pazarın çalışma saatleri şöyle: Pazartesi-Çarşamba 09:00-18:00, Perşembe 09:00-13:00, Cuma- Cumartesi 09:00-19:00
Adres: Portobello Road, 72 Tavistock Road, London, W11 1AN
Metro: Ladbroke Grove Tube İstasyonu


Jeu de balle, Brüksel

 

Bit pazarı, antikalar, koleksiyonlar… Jeu de balle, Brüksel’de çok tipik ve samimi bir atmosferde ikinci el piyasasının kalbinin attığı yerin adı hem de yılda 365 gün açık. Brüksel’deki bit pazarına gidilecek en doğru zaman Perşembe ve Cuma günleri. Ancak, Cumartesi ve Pazar günleri daha spesifik ve nadir parçalar bulabilirsiniz. Pazarlık yapmak sizin yeteneğinize kalmış. Turistlerle sağlam pazarlıklar yapıldığını hatırlatalım.
Brüksel bit pazarı sabah 6’dan gece 2’ye kadar yılın her günü açık. Pazar, hafta sonları biraz daha geç kapanmaktadır.

Adres: Place du Jeu de Balle, 1000 Bruxelles


Münih Bit Pazarı

 

Münih bit pazarının olayı; yılda bir kez açılması ve bu açılışın büyük bir alışveriş etkinliğine dönüşmesi. Pazar, Her sene Oktoberfest ile kurulup bir kaç ay daha devam ediyor. Bu yıl ekim ayı yapılacak olan Oktoberfest ile Münih bit pazarı da kuruluşunun 53. yıl dönümünü kutlayacak. Münih bit pazaro sabah 7’den akşam 6’ya kadar açık kalıyor.

Adres: Theresienwiese, Münih


Puces de Saint-Ouen, Paris

 

Paris’te 3 ayrı bit pazarı bulunuyor. Saint Quen, Fransa’daki bu üç bit pazarından en büyüğü Saint Quen. Ülke genelin sanat ve zanaat adına her türlü malzeme ve ürünü çok uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir yer. Müşterilerin büyük bir çoğunluğu Parislilerden oluşuyor. Paris’in yerel ve ünlü sanatçıları bu pazardan alışveriş yapıyor. Eğer sanata merakınız varsa Saint Quen, gidebileceğiniz en iyi alışveriş bölgesi.

Çalışma saatleri: Her Cumartesi, 09:00-18:00
Pazar,  10:00-17:00 ve Pazartesi, 11:00-17:00 arası

Adres: Avenue de la Porte de Clignancourt, 18e, Paris

Metro: Porte de Clignancourt


Diğer Haberler