HABERLER

’Efsane Cuma’nın hızına kargolar yetişemiyor

2019-12-05 | 185 defa gösterildi

’Efsane Cuma’ indirimi çılgınlığı kargoları zor durumda bıraktı. İnternet üzerinden alışveriş yapan tüketiciler şikayet mesajları yağdırıyor. Ancak kargolarınızın teslimatı için birkaç gün daha beklemeniz muhtemel.

irleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel "Geç teslimat şikayetleri alıyoruz ancak bu da normal. Çünkü kargoların da bir yapısı var. Yılın bir iki günü için yeni bir teşkilat kurmaları da imkansız. İnternet üzerinden alışveriş yapan tüketicilerin de bu dönemde sabırlı olmaları gerekiyor" dedi. Dünya’da her yıl Kasım aynın son Cuma günü başlayan firma indirimleri Türkiye’de de büyük ilgi görüyor. Bu indirimlerde internet üzerinden alış veriş yapanlar sebebiyle kargo şirketleri ise yoğunluk yaşıyor. Teslim edilmeyi bekleyen kargolar dükkanların dışına taşıyor.

İndirim günlerinden faydalanan vatandaşlardan kimisi kargo sorunu yaşarken kimi ürünleri vaktinde aldığını belirtti. Mehmet Ali Birlik, "Kargom erken geldi. Şansıma sanırım. Ama normalde 1-2 sürer, ben 3-4 gün içinde teslim aldım" dedi Emre Burulday, "Ailem İzmir’de yaşıyor. Bana kargo göndermek istediler ancak yoğunluktan dolayı kargom bir haftadır bana ulaşmadı. Yoğunluktan dolayı biraz gecikme olacağını söylemişler ama bu gecikme bir haftayı buldu" diye konuştu.


Diğer Haberler