HABERLER

İstanbul’un En İyi Semt Pazarları

2020-07-22 | 120 defa gösterildi

İstanbul’un En İyi Semt Pazarları

İstanbul’da alışveriş denildiğinde en çok rağbet gören yerlerden birisi de şüphesiz İstanbul Semt Pazarları. Haftanın belirli günlerinde belirli semtte kurulan semt pazarlarında yiyecekten, taze meyve ve sebzeden giyim kuşama ve elektronik ürünlere kadar ihtiyacınız olan her şeyi uygun fiyata bulmak mümkün.

 

İstanbul’un semt pazarları arasında en popüler olanlar Salı günü kurulan Kadıköy pazarı, Cumartesi günü kurulan Beşiktaş, Bakırköy ve Feriköy pazarları, Perşembe günü kurulan Ortaköy sosyete pazarı, Pazar günü kurulan Kasımpaşa İnebolu pazaraı ve Çarşama günü kurulan Yeşilköy sosyete pazarıdır.

Aşağıda İstanbul’da kurulan semt pazarlarının yeri ve günü listelenmiştir.

  • Pazartesi günü Bahçelievler
  • Salı günü Kadıköy
  • Çarşamba günü Bostancı, Fatih, Yeşilköy, Ihlamur
  • Perşembe günü Merter, Erenköy, Ortaköy, Suadiye
  • Cuma günü Fındıkzade, Üsküdar
  • Cumartesi günü Bakırköy, Beşiktaş, Küçükçekmece
  • Pazar günü Kasımpaşa (İnebolu)

Istanbul’un En İyi Semt Pazarları

1. Tarihi Kadıköy Salı Pazarı

İstanbul'un En İyi Semt Pazarları Rehberi 2019

Tarihi Salı Pazarı olarak da bilinen Kadıköy semt pazarı, taze meyve ve sebzeden ev tekstili, kumaş ve kıyafete kadar her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer konumunda. Her hafta Salı günü kuruluyor. Anadolu yakasının en popüler semt pazarı. Halen Merdivenköy’de hizmet veren pazar, Hasanpaşa’da yapılan yeni pazar alanının tamamlanmasıyla birlikte buraya taşınacak.
Adres: Rasimpaşa, Karakolhane Cd. 42/A, Kadıköy

2. Yeşilköy Çarşamba Sosyete Pazarı 

İstanbul'un En İyi Semt Pazarları Rehberi 2019

İstanbul’da sosyete pazarlarının en ünlüsü olan Yeşilköy sosyete pazarı, Yeşilköy ile Florya arasında bulunan Çiroz mevkiinde her hafta Çarşamba günleri kuruluyor. Burada ünlü markaları uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Ayrıca ev tekstili ve kozmetik ürünleri de satılmakta.

Adres: Çiroz mevkii, Yeşilköy

3. Ortaköy Perşembe Sosyete Pazarı 

Eskiden Ulus pazarı olarak bilinen Ortaköy sosyete pazarı, İstanbul’un popüler sosyete pazarları arasında öne çıkanlardan. Her hafta Perşembe günü kuruluyor. Burada markaları uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Ayrıca ev tekstili ve kozmetik ürünleri de satılmakta. Beşiktaş Belediye tarafından Akmerkez, Zincirlikuyu ve Kuruçeşme’den gidiş dönüş ücretsiz servis yapılmakta.
Adres: Ortaköy

4. Beşiktaş Cumartesi Pazarı

İstanbul'un En İyi Semt Pazarları Rehberi 2019

Beşiktaş Nüzhetiye caddesi üzerinden kurulan ve oldukça geniş bir alana yayılan Beşiktaş semt pazarı, bölgenin en popülerlerinden. Her hafta Cumartesi günü kuruluyor. Burada taze meyve ve sebzeden ev tekstili, kumaş ve kıyafete kadar her türlü ihtiyacınızı çok uygun fiyatalara karşılamanız mümkün. Beşiktaş Belediye tarafından çevre semtlerden ücretsiz servis hizmeti bulunmakta.
Adres: Türkali, Nüzhetiye Cd. No:66, Beşiktaş

5. Bakırköy Cumartesi Pazarı

Bakırköy metro durağının yakınlarında her hafta Cumartesi günü kurulan Bakırköy semt pazarı da, yine İstanbul’un popülerlerinden. Aynı zamanda sosyete pazarı olarak da hizmet veriyor. Burada markaları uygun fiyata bulabiliyorsunuz. Ayrıca ev tekstili ve kozmetik ürünleri de satılmakta.
Adres: Bakırköy metro istasyonu arkası

6. Feriköy Cumartesi Organik Pazarı

İstanbul'un En İyi Semt Pazarları Rehberi 2019

Buğday Derneği ve Şişli Belediyesi’nin katkılarıyla hizmet veren Feriköy Organik pazarı, Şişli’de her hafta Cumartesi günleri kuruluyor. Burada sertifikalı ve kontrollü olarak organik meyve ve sebzeden kurutulmuş ürünler, bal, reçel ve hatta kozmetik ürünlere kadar çok geniş bir yelpazede ürün bulabiliyorsunuz.
Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Bomonti, Şişli

7. Tarihi İnebolu Pazar Köy Pazarı

İstanbul'un En İyi Semt Pazarları Rehberi 2019

Kasımpaşa’da her hafta Pazar günü kurulan Tarihi İnebolu Köy Pazarı, bir gün önce Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden tazecik yüklenerek getirilen organik ürünlerin satıldığı popüler bir pazar yeri. Buarada mevsimin en taze ve organik ürünlerini bulmanız mümkün.
Adres: Küçük Piyale, Donanma Cd., Kasımğaşa


Diğer Haberler