HABERLER

İstanbul Alışveriş Durakları

2019-06-22 | 527 defa gösterildi

İstanbul Alışveriş Durakları: İstanbul'da Ne Nereden Alınır?

İstanbul’da alışveriş, en ucuz fiyatlardan en lüks deneyimlere kadar içerisinde her şeyi barındıran bir dünya. İstanbul, alışveriş merkezlerinden Osmanbey sokaklarına, Laleli’den Merter’e pek çok tarzda seçeneği bulabileceğiniz; içerisinde her rengi ve her çizgiyi barındıran, kocaman bir alışveriş şehri. İstanbul’da ucuz alışveriş yapmak için gidilebilecek bit pazarları, alışveriş sokakları ve ikinci el dükkanları var. İstanbul’daki ucuz giyim mağazaları, pazarlık yapmayı iyi bilenlerin inanılmaz rakamlarla ürünler satın alabilmesine olanak tanıyor.

İstanbul’da Ucuz Alışveriş için Uygun Yerler

İstanbul’da ucuz giyim alışverişi yapmak için gidilebilecek en iyi yerler, İstiklal Caddesi üzerindeki pasajlar. Atlas Pasajı, Çiçek Pasajı ve Terkos Pasajı’nda gezerek İstanbul temalı ürünlerden son moda parçalara kadar birçok şeyi uygun fiyatlarla bulunabilir. İstanbul’da ucuz giyim alışverişi için Merter bölgesine de gidilebilir. Ucuz giyim mağazalarının yan yana dizildiği Merter’de, indirimli fiyatlarla alışveriş mümkün. İstanbul’da alışveriş denilince olmazsa olmaz bir yer var: Kapalıçarşı. Otantik ürünlerden egzotik baharatlara, el dokuması kilimlerden değerli mücevherlere kadar birçok şeyin bulunduğu Kapalıçarşı; gezmesi çok keyifli, alışverişi bol pazarlıklı bir yer.

Modanın Kalbinin Attığı Sokaklar

Nişantaşı eski yıllardan beri modanın kalbi olarak bilinir. Midnight Express, Bil’s Store gibi küçük butikler; yurt dışı trendlerini yakalayabileceğiniz Beymen Blender ; Machka, Maje, French Connection gibi zincirler; Chanel, Louis Vuitton gibi pahalı markalar Abdi İpekçi, Teşvikiye Caddesi, Valikonağı boyunca uzanır. Galata, son yıllarda genç tasarımcıların, bağımsız butiklerin merkezi oldu. Serdar-ı Ekrem Sokak’ta Bahar Korçan önderliğinde başlayan bu trend, ardından yine aynı sokak üzerinde Türk tasarımcıların koleksiyonlarını sergileyen Building’in açılmasıyla devam etti. Şimdi Camekan Sokak, Galata meydanı, Galip Dede Caddesi boyunca yurt dışından getirdiği malları satan butikler, ayakkabıcı Old Sandal, Lomograph makine dükkanı görmek mümkün.

İstanbul Alışveriş Merkezleri

İstanbul’da alışveriş merkezleri, her semtte 1-2 tanesiyle karşılaşabileceğiniz kadar çok sayıda. İstanbul alışveriş merkezlerinin en iyilerini derledik.

İstinye Park

İstinye Park’ta Armani, Miu Miu, Burberry gibi pahalı markalar da var, daimi pazar alanı da, yorulduğunuzda dinlenmeniz için düşünülmüş Masa restoran da... 

Zorlu Center

Şehrin en merkezi alışveriş merkezlerinden biri olan Zorlu Center’da alışveriş ve yeme içmeye dair hemen her şeyi bulabilir; Zorlu PSM’nin (Performans Sanatları Merkezi) takvimini takip ederek, dünyaca ünlü müzikal ve oyunları izleyebilirsiniz. 

Forum İstanbul

Forum İstanbul’da alışverişten çıkıp sinemaya girebilir, İstanbul Kukla Festivali’nde çocuklarınızı eğlendirdikten sonra alışverişinize devam edebilirsiniz. 

Ora

Ora’da outlet, sinemalar, meydanlar, temalı park, konserler için bir Arena bile var.

Cevahir

Cevahir çok katlı, çok büyük...Siz, eşiniz, çocuklarınız, eviniz için yok yok. Tek sorun her katında dolaşayım, her markasına bakayım derken yorulmanız olabilir. 

İstanbul’un Başarılı Modacıları

Erkek giyimine yeni bir bakış açısı getiren, Trussardi’nin yeni kreatif direktörü Ümit Benan, Hollywood yıldızlarını ve kırmızı halıda güzel görünmek isteyenleri giydiren Erdem Moralıoğlu, sadece bir modacı olarak değil; sanatçı kimliğiyle de herkesi kendine hayran bırakan Hüseyin Çağlayan, önce İstanbulluları ardından Paris ve Londra podyumlarını izleyenleri yenilikçi tasarımlarıyla kendine hayran bırakan Zeynep Tosun, Avant-garde üslubuyla Londra’da sevilen Bora Aksu, Paris Moda Haftası’nda kendi koleksiyonunu sergileyen ve alkışlar alan Arzu Kaprol, Brükselli bir moda evi için başladığı kariyerine, ünlüler için özel elbiseler dikerek devam eden Cengiz Abazoğlu, daha hip, daha genç, daha yaratıcı tasarımların mimarı Aslı Filinta, derilerin, güderilerin, süetlerin efendisi Simay Bülbül, ayakkabı ve çantalarıyla İstanbul modasını yakından takip edenleri büyüleyen Ahmet Baytar, 2Ters1Düz markasıyla gelecek vadeden İpek Arnas ve diğer ünlü Türk tasarımcılarının butiklerini İstanbul’da bulabilirsiniz.


Diğer Haberler